Wielkanoc

wtorek, 02 kwietnia 2013

Jak zwykle w szaleństwie rękodzieła przeplatanego sprzątaniem, pieczeniem i gotowaniem, brakło czasu (i siły) na edytowanie bloga. Z drugiej strony pierwszy raz skupiłyśmy się na jakości zamiast iść w ilość. Pojawiły się też nowości (nie wiem jak to jest, że powielanie schematów nie daje tyle radości). 

W końcu wzięłam się za decoupage ;) Cekinowe pisanki stały się wręcz moją obsesją i chociaż nie udało się zrobić ich tyle, aby same w sobie stanowiły ozdobę, doskonale nadały się do dekoracji zasianego wcześniej owsa :) 

Komplet uzupełniają zrobione na szydełku lub wyplecione z rafii koszyczki. Reszta pisanek (niestety w postaci niedokończonej) będzie musiała poczekać na kolejne święta :)

 

dekoracje_wielkanoc

sobota, 12 listopada 2011

Po ozdobach bożonarodzeniowych, dałyśmy sobie chwilę oddechu (chociaż mam wrażenie, że jak już się raz zacznie bawić w produkcje ozdób i figurek, to już ciężko przestać ;)). Ale nadeszła Wielkanoc, a razem z nią kolejna obsesja. Tym razem wszystkie półki były zastawione barankami, zajączkami, pisankami i innymi ozdobami związanymi ze świętami Wielkiej Nocy. Oprócz masy solnej, pojawiły się jajka karczochy, wykonane przy wykorzystaniu conajmniej tysiąca szpilek, wielu metrów wstążki oraz z dużą dozą cierpliwości i skupienia - tak niezbędnymi do tej precyzyjnej pracy. Karczochy okazały się specjalizacją siostry - mnie zdecydowanie wciągnęła masa solna. Poniżej kilka przykładów naszych wspólnych prac:

Zajace_surowe

Zajączki na piku, wykonane z masy solnej. Jeszcze w wersji "surowej" :)


zajace_zonkile

Zające już wykończone farbami plakatowymi i pokryte warstwą lakieru bezbarwnego. W tle - żonkile wykonane z bibuły :)


zajace_zonkile_2

I jeszcze raz :) Tym razem zestaw uzupełniają świąteczne bukieciki, składające się z wiosennych kwiatów, oczywiście wykonanych z bibuły. Stroiczki to specjalność mamy :) Żonkile dzielnie produkowała Ania.


jajko_karczoch

Jajka karczochy, wykonane na jajku styropianowym.


stroik_wielkanocny

I stroik wielkanocny zrobiony z rzeczy, które pozostały w domu. Na pierwszym planie, pisanka zdobiona techniką quilling`u - jak widać jeszcze nie skończona.